Radni susret koordinacijskog vijeća
Utorak, 25 Rujan 2012 18:47

Nakon zasluženog godišnjeg opuštanja i odmaranja, početkom rujna mjeseca, sastalo opet naše koordinacijsko vijeće. Radosni i poletni, kao uvijek do sada, spremno su se odazvali na svoj redoviti mjesečni susret, na kojem izrađujemo svoj mikro plan za pojedini mjesec. Na temelju godišnjeg plana i programa razradili smo pojedinosti i podijelili zadatke oko događaja koji slijede u mjesecu rujnu koji se pred nama našao.

Obradovao nas je veliki odaziv naših župljana na hodočašće na Mariju Bistricu, prije toga u Ludbreg na proštenje Predragocjenoj Krvi Kristovoj. Nakon toga slijedi upis djece u župnu katehezu koju će zajedno sa koordinatorima pojedinih skupina te župnika još pomoći i naši animatori. Nakon toga slijedi vikend Formacije novih animatora te ujedno svečanost Zaziva Duha Svetoga za početak vjeronaučne i školske godine. Tu nam je odmah iza toga i tribina koju će održati naš već poznati i dragi gost p. Jure Bosančić na temu: „Brak i obitelj pred izazovima globalizacije“.

Treba spomenuti da su započeli naši susreti kroz redovne tjedne pastoralne skupine kao što su Liturgijska grupa (na koju su uz lektore pozvani svi koji se žele s nama pripremiti za nedjeljnu liturgiju), Biblijska grupa (za one koji žele upoznati i živjeti aktivno uz Bibliju), Vjeronauk za odrasle (za one koji žele rasti u spoznavanju nauka Crkve), Bračna i Dijaloška zajednica, Folklorna skupina 'Lojzeki', Dječji zbor 'Stepinčevci', Ministrantski zbor za manji i veći uzrast, Likovna radionica, Molitvena skupina za odrasle i naravno tu je redovito održavanje Župske kateheze za sve razrede. Ono što je također započelo živjeti s početkom ove pastoralne godine jest Liturgijska grupa za dječji uzrast. Sretni smo da imamo bogat duhovni i kulturni život u našoj župi. Spremni smo dati sve od sebe da naša župa i dalje bude otvorena za nova nadahnuća Duha Božjega, kako bismo svi mogli rasti u Gospodinu i oduprijeti se onome koji nas prijeći na putu prema Kraljevstvu Božjemu. Sve Vas pozivamo da nam se priključite ovim sadržajima i da punite duh srce Božjim darovima, kako bi Vam život bio u blagostanju, duhovnom i materijalnom.