Održan prvi roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika
Ponedjeljak, 29 Listopad 2012 21:47

Na misijsku nedjelju popodne, nakon kestenijade, održan je prvi roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika. To je uglavnom bio prvi u nizu sastanak, kako reče župnik u svom pozdravu roditeljima, uglavnom informativni susret.

Naime, najprije se prisutnim roditeljima obratio župnik Kruno sa detaljima vezanim uz sam sakrament Sv. Pričesti. Župnik je govorio o važnosti sakramenta Ispovijedi i Euharistije u životu djeteta vjernika te naglasio kako je važno da dijete ima podršku svojih roditelja kroz primjer njihova prakticiranja duhovnog života kroz redovitu svetu Ispovijed i Pričest. Važno je biti primjer djeci kako je važno željeti Isusa, živjeti Isusa i s Isusom kroz redovitu molitvu i sv. Misu. Nema smisla djecu tjerati na misu a sami sebe po tom pitanju ostaviti po strani. To je nepošteno prema djeci koju odgajamo. Kad je u pitanju sakrament sv. Ispovijedi i Pričesti za koji se naši najmlađi pripremaju, župnik je naglasio kako djeca u svom srcu žude za svojim božanskim prijateljem. Oni Ga vole, traže i jako mu se vesele. No, mi stariji Isusa toj djeci znamo učiniti dalekim i stranim. Kao da im želimo zabraniti da dođu do Isusa. Barem se tako ponašamo u svojim djelima. Naša djela to svjedoče. Zato je važno promišljati o svom odnosu prema Gospodinu kao roditelj, kako nas ne bi Isus morao ukoriti što nismo poslušni njegovom pozivu: „Pustite malene k meni, jer takvih je Kraljevstvo Božje!“ Nakon župnika roditeljima se obratio i vjeroučitelj Ivica Suvalj koji ima kateheze našim kandidatima za Prvu Pričest. Obratio im se i kao vjeroučitelj i kao roditelj koji ima svoje dijete u ovoj grupi prvopričesnika. Roditelji su ga sa znatiželjom poslušali dok ih je pozivao na odgovorno i savjesno roditeljstvo u ovoj godini priprave za Prvu Svetu Pričest.

Na kraju smo dogovorili da će se svečanost Prve Pričesti održati 19. svibnja 2012. godine. Te smo dogovorili kako ćemo imati još roditeljskih sastanaka kako bi se i roditelji mogli pripremati zajedno sa djecom paralelno, radeći u grupama na određene teme koje će im pripremiti naš tim u župi za rad sa roditeljima djece koje primaju Sakramente, a koji je sačinjen od bračnih parova naše bračne zajednice na čelu sa župnikom. Našim kandidatima za primanje sakramenta Prve Svete Pričesti te njihovim roditeljima i vjeroučitelju želimo obilje Božjeg blagoslova a našim župljanima preporučamo moliti za njih.

document.getElementById("J#1364587738bl7dc263b6").style.display = "none";