Nacionalno hodočašće Hrvatske zajednice bračnih susreta na Mariji Bistrici
Srijeda, 15 Listopad 2014 06:10

U nedjelju, 28. rujna 2014., već tradicionalno posljednje nedjelje u rujnu, bračni parovi naše župe krenuli su na hodočašće u naše nacionalne marijansko svetište Mariju Bistricu. Ranim jutrom okupili su se ispred pastoralnog centra gdje im je blagoslov za put udjelio župnik i duhovnik vlč. Krunoslav Pačalat. Na put su bračni parovi krenuli uz koordinatoricu Zajednice Na putu Ana Mari Rajić koja je u autobusu vodila duhovni program kojega je osmislila uz duhovnu pomoć vlč. Krunoslava. Na putu do Marije Bistrice parovi su molitvom i pjesmom s Marijom slavili Boga. Molili su meditativnu krunicu u kojoj su molili kako bi im svakodnevnica bila što više povezana s Isusovim životom, kojega su razmatrali po slavnim otajstvima krunice. Po dolasku u Mariju Bistricu, parovi su se pod vodstvom koordinatora bračne zajednice naše župe Marine i Marjana Ljubića uputili prema prostoru gdje se održavala sveta Misa.

Nakon Mise uslijedio je zajednički ručak, te križni put.

Nakon bogatog duhovnog zajedništva, parovi su krenuli svojim domovima. Na povratku kućama bilo je mnogo toga za izreći i za zahvaliti Mariji. Povratak je započeo pjesmom i molitvom, te vjerničkim svjedočenjem iskustva sa ovoga hodočašća, čime su jedni druge ohrabrili za nove početke u poslanju na području apostolata braka. Nakon svjedočanstva, parovi su ostali u zajedništvu, a pred kraj puta stiglo im je i jedno iznenađenje. Ana Mari im je izložila iznenađenje za njihovu svakodnevnicu- sedam točaka koje svaki muškarac treba znati o ženi i sedam točaka koje svaka žena treba znati o muškarcima kako bi mogli u svojoj svakodnevnici razvijati ljubav jedini prema drugima. Bilo je zabavno.

Došašvši kući punih srca parovi su dobili novu snagu za življenje i promicanje apostolata braka u svakodnevici, najviše kroz molitvu, pobožnost i zajedništvo koje su opet na lijepi način ostvarili. Kako svjedoči Ana Mari koja je jako bila dirnuta ovim hodočašćem: „Ja sam jako dirnuta parovima, na kojima se vidi koliko se oni trude jedini za druge, koliko se žele mijenjati i koliko je zapravo ova sveta institucija braka važna. Mnogi danas ulaze u brak samo iz mode bez da su naučili iskreno komunicirati jedni s drugima i njihov zavjet koji su sklopili Bogu jest još teže živjeti, i pozivam sve one koji će možda čitati ovo izvješće da zajedno molimo što više za bračne parove da nauče iskreno komunicirati i ljubiti se u svojoj svakodnevnici.“ Molimo i dalje za naše bračne parove kako bi bili dostojni i dosljedni apostoli! Ana Mari Rajić