hodočašće u Fatimu
Ponedjeljak, 01 Travanj 2019 07:05

Župa baženog Alojzija Stepinca Koprivnica organizira hodočašće u Fatimu:

Plan hodočašća:

1.dan LISABON Sastanak putnika u zračnoj luci Zagreb u 06.00 kod šaltera informacija. Predaja prtljage i carinske formalnosti. Let za Lisabon OU 700 u 07.50 sati. Dolazak u Lisabon u 10.10 sati. Razgled Lisabona: četvrt Belem sa samostanom Mosteiro dos Jeronimus u gotičko-renesansnom stilu, tvrđava Tore de Belem i spomenik portugalskim osvajačima, crkva sv. Antuna (sveta misa), stara gradska jezgra... Slobodno za vlastite potrebe. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

2.dan SANTAREM – COIMBRA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - Doručak. Odlazak u SANTAREM. Sveta misa i razgled svetišta krvi Kristove. Vožnja do COIMBRE – najvećeg grada središnje portugalske regije Costa Prate. Razgled i šetnja starom gradskom jezgrom i slobodno za vlastite potrebe. Nastavak vožnje prema Španjolskoj do SANTIAGA DE COMPOSTELE – svetišta Svetog Jakova apostola u pokrajini Galiciji. Poslije Jeruzalema i Rima treće na svijetu hodočanićko mjesto u srednjem vijeku. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

3. dan SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA - FATIMA Doručak. Razgled svetišta i romaničke katedrale Svetog Jakova sa svečevim grobom. Sveta misa. Odlazak do BRAGE i svetišta BON JESUS DO MONTE na brijegu visokom 400 m do kojeg vodi velebno stubište. Razgled svetišta i nastavak vožnje do Fatime, jednog od najznačajnijih Marijanskih svetišta. Smještaj u hotel. Večera. Odlazak na procesiju sa svijećama. Noćenje.

4.dan FATIMA Doručak. Odlazak na križni put do sela Aljustrel i razgled rodnih kuća vidioca Jacinte, Franje i Lucije. Sveta misa. Ručak. Razgled svetišta nastalog na mjestu ukazanja 1917. godine. Slobodno za kupnju suvenira i vlastite potrebe. Večera. Odlazak na večernju procesiju. Noćenje.

5.dan FATIMA - ALCOBACE – NAZAREA – BATALHE - FATIMA Sveta misa. Doručak. Odlazak do ALCOBACE, posjet velebnoj gotičkoj Mrarijinoj crkvi, nastavak do NAZAREA i boravak u tipičnom ribarskom selu na obali Atlantika u kojem se nalazi jedno od najstarijih svetišta Portugala ‘’Gospe od Nazarea’’. Izlet završavamo u BATALHI, u kojoj se nalazi poznati dominikanski samostan i bazilika Santa Maria de Vitoria. Povratak u Fatimu. Večera. Večernja procesija sa svijećama. Noćenje.

6. dan. LISABON – Doručak. Oproštaj sa svetištem i slobodno. Ručak. Transfer za aerodrom.Let za Zagreb OU 701 u 17.20. Dolazak u Zagreb u 21.30 čime završava hodočašće.

Plakat s programom hodočašća: