Hodočašće u Malu Suboticu
Srijeda, 10 Travanj 2019 20:51

31.03.2019. naša župa bila je na prvom službenom hodočašću u Malu Suboticu.

U Koprivnici, pod vodstvom župnika Davora otvoreno je 9 krugova Gospe Hodočasnice. Molili smo najprije pobožnost Križnog puta. Imali smo za to i sunčano i toplo vrijeme. Prisjećajući se tog teškog puta Isusove muke, svatko od nas, hodao je od postaje do postaje, gledajući u Isusove trenutke teškog i mučnog puta kojeg je naš Spasitelj prošao za nas, pjevajući i moleći. Na polovici Križnog puta priključili su se i hodočasnici iz Zagreba i šire okolice.

U 15:00 sati počela je sv.Misa na kojoj je koncelebrirao i svećenik Josip Horvat. Pjesmom i sviranjem uljepšali su cijelo misno slavlje mladi bračni par Katanec iz Preloga. Župnik Davor u nagovoru nam je tumačio nedjeljnu Božju Riječ, spominjajući kako i naš vlastiti život ponekad možemo usporediti sa smokvom o kojoj je u evanđelju govorio Isus Krist. Naš život ponekad rađa obilate plodove, a ponekad su naše grane i suhe i trule. No svaka smokva ukorijenjena je u zemlju.. Kada je naš život ukorijenjen u Bogu, u Isusu, tada se rađaju u našim, životima Božji plodovi. Potaknuo nas je također i na strpljivost i na milosrđe koje Isus pokazuje u ovoj prispodobi. Bog Otac ima strpljenja sa nama, On ne odustaje od nas, nego traži još malo vremena, vremena u kojem On i dalje radi na nama i sa nama... Takvi trebamo i mi biti prema drugima, strpljivi i milosrdni sa tuđim slabostima, padovima i grijesima.    Nakon svete Mise i kratke pauze, oba svećenika nastavila su ispovijedati, a ostali smo počeli Slavlje Saveza. I kroz obrazac prijedloga Slavlja Saveza, zahvalili smo Isusu za svaki dar što nam ga daruje, pa čak i za ono što nam je teško. Mnogi od nas pisali su ceduljice za milosno blago, predajući Majci svoje tegobe, probleme, patnje, bolesti, ali i zahvale, radosti i uspjehe.

Župnik Davor u milosni kapital pustio cijelu listu imena i prezimena svih naših župljana. To pokazuje koliko i on sam ima vjeru da će se Marija savršeno pobrinuti za „nemaju vina“ svih svojih župljana.

Okupljeni oko „spalionice“ milosnog blaga, pjesmom smo sve predali Mariji u ruke.

Iva Šestan